Koupání v Itálii

Pláže a koupání

Itálii ze tří stran obklopuje moře, a proto není divu, že její pobřeží je dlouhé na 7 000 kilometrů.

Pokud plánujete dovolenou u moře a to pěkně v teple, italské pláže pro vás mohou být tím pravým cílem, kam se vydat. Pokud vám nevadí rušenější pláže a rádi se necháte okouzlit půvabnými historickými památkami, určitě vás potěší každá italská pláž.

Příjemným letoviskem pro turisty, kteří si cenní slunného počasí italských pláží, je i malebné město Caorle. To je se svou tisíciletou historií pravou zárukou krásy a kvality. Snad proto je přezdíváno jako Malé Benátky. Italské moře je zdě většinou mělké, takže se můžete procházet až několik metrů a voda vám bude sahat sotva po kolena. Proto je Itálie vhodná i pro rodinné dovolené s dětmi. Navíc si zde můžete užít spoustu zábavy a krásných zážitků z různých atrakcí, jakými jsou například tobogány či prolézačky. Ovšem Caorle nenabízí jen to, nabízí také lunapark.

Itálie má plno krásných pláží. Jedna z těch nejhezčích leží u italského města jménem Santa  Maria del Cedro. Pláže u tohoto města mají krásných pět set metrů, na kterých můžete zažít mnoho skvělých zážitků dokreslených dech beroucím počasím. Tuto pláž omývá nebesky modré Tyrhénské moře, které zde vykouzlí každoročně to pravé počasí v Itálii. Po pobřeží se táhnou cedrové lesy a také úchvatné vinice. Právě cedry daly název tomuto krásnému místu. Santa  Maria del Cedro nabízí také možnost potápění se do podmořských jeskyní. Dále také vyjížďky na malých rybářských bárkách.

Italské pláže jsou zalité sluncem. Jen málo kdy zde prší a tak si můžete užívat dosytnosti radovánek v krásném počasí. Snad všude si také budete moc protáhnout tělo při ranním joggingu na dlouhých plážích, kterému se nevyrovná žádný jiný běh.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Řecku
© 2008 Počasí v Itálii, počasí Itálie. | Aktuální předpověď počasí v Itálii. Počasí Itálie, Řím, Milán, Neapol, Palermo, Florencie, Benátky.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů