Kam v Itálii

Turisticky zajímavá místa, města, lokality

Itálie je velmi lukrativním a přitažlivým cílem pro dovolenou. Jezdí sem lidé snad ze všech koutů světa, proto není divu, že Itálie, i díky svému počasí, je nejnavštěvovanější zemí světa. Itálii tak navštíví ročně turisté, které tvoří zástupy od čtyřiceti až do sto milionů lidí. Turisté tak Itálii zajišťují až 12% HDP.

Turisté jsou lákáni krásnou přírodou, ale také architektonickými a historickými skvosty. Turisté, které zajímá například renesanční architektura, jezdí obdivovat stavby v Římě, Florencii, Benátkách a také v Pise. Antické skvosty jsou k vidění hlavně v Římě, Pompeích nebo také v Herculáneu.

Návštěvníci do Itálie jezdí také kvůli moři, které obepíná Itálii ze tří stran. Díky této geografické poloze má itálie snad po celém svém obvodu krásné a neodolatelné pláže. Ale pokud se chceme bavit o plážích, za zmínku stojí rozhodně i Bibione, Rimini nebo Gardské jezero.

Itálie díky Apeninám je velmi rozmanitou zemí. Proto byste při návštěvě neměli opomenout ani venkov, tedy vnitrozemí. Krásné jsou zejména oblasti Umbrie, Sardinie nebo Toskánska.

Skutečně zajímavou možností kulturního vyžití nabízí samozřejmě i Itálie se svými světoznámými festivaly hudby či filmu, které se pořádají v Benátkách či San Remu.

Turizmu (ale samozřejmě nejen jemu) v Itálii pomáhá kromě počasí také velmi kvalitní a hustá síť silnic. V Itálii najdete až 6500 kilometrů dálnic, které spojují všechny kouty země a tak zde můžete bez problémů cestovat. Stejně tak železnice je hustá a velmi kvalitní, takže se za jakéhokoliv počasí v Itálii můžete dostat na jakoukoliv pláž, navštívit kdejakou památku atp.

Turisticky zajímavými oblastmi mohou být i přístavní města, jakými jsou například Janov, Livorno, Neapol, Salerno, Reggio di Calabria, Palermo, Tarent, Bari, Ancona a Terst, odkud se můžete vydat na nějaké další výlety do okolí Středozemního moře.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Řecku
© 2008 Počasí v Itálii, počasí Itálie. | Aktuální předpověď počasí v Itálii. Počasí Itálie, Řím, Milán, Neapol, Palermo, Florencie, Benátky.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů